laupäev, 6. november 2010

Soojal maal:D

Tere sõbrad. Olen siis õnnelikult kõrgeriiki kohale jõudnud. Lendudest suurt midagi rääkida ei ole, tavaline värk, peale selle et Kandahari maandusime kuulivesti ja kiivriga, täielikus pimeduses ja sellise laskumis nurgaga, et oli tunne et lennuk kukkus tagumikualt ära. Aga mudu oli lahe. Sama asi kordus ka Kandaharist Bastioni lennul. Nüüd siis asungi täieliku pära-perse püstipandud ülisuures baasis Camp Bastion. Päris huvitav koht. Inimesi igas rahvuses, poed, sööklad ja muu kõik eluks vajalik. Suureks probleemisk on mudugi tolm mis 24/7 maapinna lähedal ringi hõljub, aga kõigega harjub. Hetkel käib meil siin välja õppe. Varavalgest pimeduseni müttame ringi, no muidugi peab mainima et pimedaks läheb siin paugupealt kell kuus, mitte nii nagu Eestis, et vaikselt venib, vaid ükshetk on valge ja teinehetk täielik pimedus. Täna tegin siin peaaegu keskmäestiku tingimustes ka esimese trenni ära ja päris mõnus oli joosta päikese käes nii et higi jookseb ojadena. Päikesest rääkides siis mul on juba paras joodiku päevitus, särk ja prillid on juba selga päevitatud. Aga no selle probleemi peaks saama lahendatus siis kui siit välja liigume, saab vähe vabamalt riides käia:D Aga üldiselt on siin mõnus soe, vähemalt päeval, nii 30 kraadi juurde ja enam ikka igapäev, ööd on veidi jahedad, aga ikka soem kui teil Kodus.
Eile öösel käisime esimest korda baasis väljas, sõitsime lihtsalt väravast välja ja kukkusime laskma kõigist torudest mis käepärast olid. See see tore asi ongi,et vaba ruumi on nii palju et kuulid niikaugele niikuinii ei lenda kus kõigelähem asustaud ala on. Tulevikust nii palju, et varsti liigume siit Bastionist välja, et liikuda oma vastutus alale PB Wahidi, mis saab olema meie elukohaks missiooni lõpuni. Hea on et siis ära saab, muutub elu palju rahulikumaks, vähemalt mõnes mõttes;D. Aga eks kui sinna jõuan saan täpsemalt teada ja eks annan teile ka siis infi mis toimub. Seniks siis olge tublid ja peatse kohtumiseni.

2 kommentaari:

Anni ütles ...

Lahe kui sul on aega meid informeerida oma olude ja tegudega. Mõnusalt soe on küll seal ja kujutan ette seda päevitust. Tahaks ka sooja, aga lumi oleks ka tore. varsti hakkad igatsema meie külmasid ilmasid!!! Edu sulle!!!

Raili ütles ...

Vahel näen Sind MSNi logimas ja mõtlen, et ju on kõik hästi. Ei päri midagi. Aga hea lugeda, et kõik on kontrolli all ja harju mõttega, et üks talv jääb sul siiski vahele. Lepi "joodikupäevitusega" ja nende torudega vast ei maksa ka nii väga lahmida....onju! Ole tubli ja hoia ennast! Ja kirjuta!