kolmapäev, 27. oktoober 2010

Libahunt Padisel

On 23. oktoobri hommik, maad katmas õrn lumevaip, ukse ette veereb punane saksa insenerisünnitis, mida roolimas kiilaspäine sõjard. Sellise hommikuga algas seiklusrogain Libahunt.
Kohale jõudsime kerge hilinemisega, pärast kohustuslikke toiminguid ( stardinumbrid , kaardid, WC) oli aega kõigest napp 15 minutit. Selle vähesega pidime riietuma raja planeerima ning algselt oli plaanis ka juba kaotatud numbrid üles otsida. Pärast kiiret kaalutlust oli selge et rajale läheme planeerimata kaardita, vaid esimesed 2 punkti olid selged.
Stardialasse jõudsime siis kui teadvustaja mainis, et lähteni jäänud 1,5 minutit. Siis vaatasime uuesti kaarti ,et esimene on kohe lisaül. ning seda teeb võistkonnast üks liige ( Asso) ja kusagilt tuleb hankida veel eraldi kaart. Ajasime Joonasega lokkis sangari sinna, kus arvasime et võiks lähe olla. Kuna meil polnud õrna aimu ka, mis number me olime, siis Asso võttis suvalise kaardi maast, loodame, et keegi ilma ei jäänud:). Lisaülesandeks kulus Assol umbes 10 minutit. Selle ajaga panime Jonniga enam vähem raja paika.
3 punkt oli meil juba järgmine lisaülesanne, milleks oli trossil sõites liivakoti viskamine rõngasse. Sel ajal kui Asso ootas trakse, ühildasime meie Joonasega Maaülikooli ja TTÜ tarkuse ning rehkendasime, kus peaks Asso pommi lahti laskma, et see sihtmärki tabas. Saime teada, et koolidest on abi olnud ning saime 8 punni sealt kätte.
Edasi kulges nii nagu kaardil. 54 punkti siirdudes otsustas Asso, et tema on kõva mees ning proovis läbi okastraadi joosta, ei õnnestunud, kuid õnneks esmapilgul hinnatud kahjud olid nõrgemad, kui uurimise käigus selgusid ( meheau jäi terveks). Siit alates tuli kuri juurikas meid uuristama, ohjeldamatu lõkerdamine, see tegi küll võistluse lõbusaks, kuid pärssis edasiliikumiskiirust. 54 punkti otsisime kaua, sest kuidagi tundus maastik teine kui kaardil pikka aega.
Järgmised punktid kulgesid tavapäraselt. 84-jandas ootas meid mõistatusülesanne. Üks kolmest mõistatusest oli vaja ära lahendada. Jonn haaras mingi metalljuraka enda kätte, mina sain nööri mille otsas olid pallid ja mis oli kuidagi rõngastatud. Ülesanne oli otseloomulikult need vabastada. Pärast seda kui ma olin u 10 minutit üritanud suurt pallikest läbi olematu haasa lükata, hakkasin asja teise nurga alt vaatama ja sain ül. hakkama 8 punni käes.
Nüüd hakkas vihma sadama 82-56-37 punnid võtsime minu mõningast torisemist kuulates, kuid vigadeta. Päeva nael saabus liikudes 37-63 punni, mille teele jäi ohtralt elektrikarjuseid. Ühte järjekordsed põldu otseks joostes üritas Joonas aediku alt minna, kuid miskipärast tõstis ta oma peanupu üles. Nüüd tegi ta mingit karuhäält viskas käed jalad laiali, lamas nagu meritäht, murdosa sekundi möödudes viskas ta ennast meile seletamatul moel aiast eemale ( käsi ja jalgu ei liigutanud), olles ise eelnevalt ka särtsu saanud ei taibanud ohtu ning naersime Assoga kõhud kõveras. Paari sekundi pärast tõstis Joonas pea, küsis, mis juhtus, et miks ta pikali maas on jne. Saime aru, et tegu oli õnneliku õnnetusega, seletasime Jonnile asjad ära ning naersime edasi:).
55 punn oli minu totaalne prohmakas, pärast mida minu arvamust orienteerumisvaldkonnas enam kuulda ei võetud. Nimelt põllule jõudes arvati et ma peaks jooksuga punni ära tooma et teised liiguvad vaikselt järgi ja siis lidume edasi. Mina vastu et ma ei oska jne. Joonas ja Asso nagu ühest suust:"Jooksed metsa sisse keerad vasakule paned lageda lõppu võtad punni tuled tagasi". Tegin nigu kästud jooksin metsa sisse tõmbasin vasakule lidusin nii kuis jaksasin, lagendikku ei tule, vaatan kaarti, jooksin tagasi teele ja siis algas see joonistatud variant.
Järgnevad punktid kulgesid tavaliselt, 46 endas oli väike aps. 57 oli küll jõe ületus, kuid märjaks ei saanud keegi. 81 minnes tegime väikse ringi, sest minu arvamus meie asukohast ei huvitanud enam kedagi. Põlluületusel üritasin enda võimekust tõestada võtsin punkti ise, poisid läksid otsemalt. 85 oli mõnus ronimine, üleval oli jälle väike kaart ning 5 punni. Allatulek oli kihvt idee järgi oleks võinud vast 6 -7 sammuga alla saada, (maapind pehme ja nurk järsk). 38 - 26 oli nüristav, lõpetasime nõksa üle 10 minsa varem kui 6h, kuid arvatavasti poleks siiski jõudnud 36 punni võtta.

Kokkuvõttes mingi 20 koht, kuid see-eest oli lõbus. Assole oli see siiski kurb päev, unustas terve rulli teipi võistluskusesse toika otsa, loodame, et leitud asjadega saab tagasi.

Kaardi lisas Asso
Vabandan ei viitsinud läbi lugeda ja vigu parandada.

Madis

Kommentaare ei ole: