reede, 30. juuli 2010

Laagris 26- 29 vol 2!!!!

Laagrilised rullitreeningul

Kuna eelmine sissekanne oli kergelt kiirustades tehtud, siis nüüd väheke täpsem ülevaade laagris tehtust. Laagripaigaks oli Jõulumäe nagu juba tavaks saanud. Meid oli laagris vähem, kui iial varem, kuid see-eest oli teisi laagrilisi rohkem, kui iial varem. Peale minu, Madise, Anni ja Teele veel ca 400 4H noort.Esimene trenn nagu juba mainitud oli 1h rulle, mis läks vaatamata laagri esimesele päevale üsna raskelt. Kui mu mälu mind ei peta siis pärast lõunasööki ja enne õhtust trenni sai esimest korda veits kossu ja võrku mängitud.Õhtuseks trenniks valisime imika, mille viisime läbi 15 km pikkusel matkarajal. Selllegi trenni algus tuli raskelt kätte, kuna võitlesin kõhuvaluga, hiljem läks tunne mõnusaks. Ilm oli endiselt kuum ja kaasavõetud 2l vett sai otsa ca pool tundi enne trenni lõppu. Kokku tuli trenni 1h 50min, tõusud kõndisime. Õhtul toimus esimene ametlik võrkpalli mats Männikumägi vs 4H esindusmeeskond, mille me suurelt kaotasime. Õhtul tutvusime veel Võistes elava Madise kursusekaaslase Illoga, kes tüdrukutele soolakurki tuli tooma. Voodisse läksime 11 paiku, kuid magama jäin mina alles 1 paiku, sest selle ajani käis majas mingi müttamine ja seletamine, liskaks oli tuba väga palav.

Rulliralli

Teisipäeva hommikul tõusime pool 8 ja tegime hommikujooksu. Karjäärini ja tagasi nagu tavaliselt, kuid ujumas karjääris ei käinud, sest see oli miskipärast rekonstrueerimisele määratud ning masinad müttasid seal ringi ja vesi ei olnud eriti ahvatlev ujumiseks. Ujumise isu oli aga nii suur, et otsustasime Madisega käia keskuse juures kuivenduskraavist laiendatud lombis, mis oli aga pehmelt öeldes natuke must, mistõttu sinna enam rohkem ujuma ei läinud. Teisipäeva hommikune trenn nägi ette 2h rulle, mille ka ilusti täitsime. Kilometraaž tuli ca 30km. Pärast lõunasööki mõtlesime Madisega uue pallimängu välja, mida sai järgnevatel päevadel peaaegu igal vabal hetkel mängitud.

Õhtul tegime immi, seekord tegime seda keskuse juures väikesel immi ringil, mida meie läbisime 4 korda, tüdrukud vist 3. Trenniaeg 1h 2min, suured tõusud enamjaolt kõndides, väiksemad hüpetega. Õhtul käisime Sindis, sest Illo auto oli vaja tööle saada ja tüdrukutel oli vaja uut purki hapukurki, mida nad seekord enam Illolt ei saanud, vaid pidid ostma Sindi ühe x-ga Maximast. Auto parandamine õnnestus meil suurepäraselt ning jõudsime veel õhtul toas kaarti mängida. Veidi enne magamaminekut jõudis Jõulumäele võimas äikesetorm ning paduvihm, mis ajas peaaegu terve 4H laagri telkidest peamajja. Seekordne öine müttamine mind ei häirinud, kuid Madist oli see väheke seganud nagu hommikul kuulda võis.

Teele laskumisel

Kolmapäev algas väikese üllatusega, sest kuivatusruum oli täis kõiksugu 4H omade träni ja meie asju ei olnud seal mitte. Esialgu ehmatas see ära, kuid õnneks oli kõik ikka alles, lihtsalt öösel oli kuivad asjad sealt ruumi puuduse tõttu ära transporditud. Pärast hommikujooksu oli järgmine üllatus, kui pesema minnes terve pesuruum oli magavaid lapsi täis. Tüdrukutel vist läks paremini ja said ikka ennast puhtaks, meie Madisega jäimegi seekord pesemata. Kolmapäeva hommikune trenn nägi meil Madisega ette 25 kilomeetrise matkaringi joostes läbimist. Tüdrukud tegid selle asemel natuke jooksu ning ÜKE't. Ilm oli selliseks jooksuks jällegi väga palav ja 2l jooki jäi natuke väheks, õnneks oli meil mõlemal üks õunapurakas kaasas, mis meid järjepeal hoidis. Lõunasöögiks oli seekord supp, kuid me olime ettenägelikud ja ostsime teisipäeval Sindist võileivamaterjali ning tänu sellele sai kõhu ikkagi täis ja jätkus energiat ka kossu loopimiseks.

Võrkpalli mängima!

Õhtul tegime 1h rulle, mis möödus enamjaolt Anni vedamisel, kes iga ringi lõpus meid tõusul testis. Õhtul nägime taas oma Jõulumäe semusid, kellega eelmisel aastal tutvusime ning kõvasti võrku mängisime. Neil oli aga meeles nende eelmise aasta võrkpallimatši kaotus, kui nad meile ühe oma tiimiliikme Marta maha mängisid ning tahtsid nüüd revanši. Nemad panid jälle mängu Marta, meie omalt poolt lükkasime vahele Anni. Enne mängu lõppu läks aga pimedaks ning see mäng saab oma lõpplahenduse järgmisel aastal. Korraks käisime veel läbi lava juurest, kus toimus 4H laagri karaokeõhtu, peale mida vaatasime veel EM'i kümnevõistlust.
Neljapäeva hommik algas jällegi hommikujooksuga, mille ajal saime ka väheke vihma. Laager lõppes hommikuse trenniga rullirajal nagu ta ka algas ning Pärnus käiguga, kust varusime Madisega öise Xdreami jaoks süüa ning võtsime laagri lõpetuseks burxid topelt kapsaga, mis ilmselt mu kõhule ei meeldinud ning viis selle terveks õhtuks rütmist välja.

Karaokeõhtul

1 kommentaar:

Anni ütles ...

Täna õhtul proovin pildid ülesse saada!! Nats veel kannatust!!! Mõnusalt kirjutatud laagri kokkuvõte!!!