neljapäev, 2. oktoober 2008

Paikuse politseikool

Kadett Roosimägi!
Olen end nüüd lõpuks kooli sisse elanud. Koolis on raske, mitte õppimise pool, aga füüsiline. Siin surutakse suurt rõhkus spordile. Minu Rogaini MM´i tulemust on ka tähele pantud ja eelmine nädal premeeriti mind esemelise asjaga, kus oli kompass, taskulamp ja taskunuga. Lisaks sellele premeeritakse suurema stipiga. 10 oktoobril esindan Paikuse politseikooli orienteerumisvõistlustel võrumaal. Õppimisega on nii, et osad ained on väga lihtsad ja osad väga rasked, selliseid aineid ei ole, mis oleksid keskmise raskusega. Igapäevane asi on seaduste läbivaatamine, erinevatest valdkondadest.
Eile 01.10 aeti meie grupist neli õpilast õppusele, mis toimusid Läti piiri ääres Iklas, kuhu oli metsa kadunud ära mõned isikud ja meie pidime neid otsima minema. Õppus oli lahe, midagi vaheldust koolipingis istumisele.
Koolis on sõbralik seltskond, osad õpetajad on väga tasemel, aga osad kasutavad jubedalt oma võimu ära, suhtumine on väga halb neil. Nende arust me peame kõike juba oskama enne kooli astumist.
Tunniplaan muutub meil iga nädal ja iga nädal meil füüsilist ei ole. Tunniplaanis on mõnikord hästi palju iseseisvaid töid, see tähendab meie jaoks vaba tundi ja seda kasutab pooled kadetid sportimiseks, tänu sellele tuleb peaaegu iga päev päevas 2 korda trenni. Tavaliselt hoian jooksu ja jõusaali tasakaalus. Hakkasin nüüd lisaks veel enesekaitse tunnis käima, et tulevikus oleks lihtsam eksam ära teha.
Üldiselt läheb koolis hästi, siiamaani pole veel ühtegi 1 ja 0 saanud!:D:D Kahtesi ja kolmesi on küll. Kuid enamus tööd lihtsalt arvestatakse. Et tööd ära teha om vaja saada 61 % mis on annab hinde kahe. Toakaaslased on lahedad, 2 rakvere kutiga ,1 saldast ja üks on minu vana klassivend. Elame viiekesi ühes toas, tuba on suhteliselt suur, igal ühel oma kapp, mida teised kadetid just ei saa öelda. Selline elu siis paikusel.

1 kommentaar:

Kuno ütles ...

Ole siis uue leivaisa eest võisteldes eriti keskendunud. Tavaliselt on uue kollektiivi eest esmakordsel esindamisel tohutu tahe "panna" Eriti veel siis kui konkurendid on tuntavalt nõrgemad. Lähed mütsiga panema ja lõpptulemusena kõrbed...
Seega mõtle enda jaoks need asjad läbi.